Epson MA-506 25.0000MA-C3: ROHS
MA-506 25.0000MA-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 25.0000MA-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 25.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 25.0000MA-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 25.0000MA-C3: ROHS
QUANTITY
MA-506 25.0000MA-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 25.0000MA-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 25.0000MA-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 25.0000MA-C3: ROHS
Related LinksMA-506 25.00, MA-506 25.0000MA-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 25.0000MA-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 25.0000MA-C3: ROHS
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 125mA Backlight 10-DFN (3x3) datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM SOD883 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R RADIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.730" 3MM 2LD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 6.48MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
RES 390 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf