Epson MA-506 30.0000M-C3: ROHS
MA-506 30.0000M-C3: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 30.0000M-C3: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 30.00 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 30.0000M-C3: ROHS.pdf
Availability of MA-506 30.0000M-C3: ROHS
QUANTITY
MA-506 30.0000M-C3: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 30.0000M-C3: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 30.0000M-C3: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 30.0000M-C3: ROHS
Related LinksMA-506 30.00, MA-506 30.0000M-C3: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 30.0000M-C3: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 30.0000M-C3: ROHS
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TRANSDUCER 5000# PRES 1-5V datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DGTL POT DUAL 100K 16UTQFN datasheet.pdf
1X2 EMI HOUSING ASSY 0 DEGREE datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf