Epson MA-506 33.0000M-C0
MA-506 33.0000M-C0 picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 33.0000M-C0
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 33.0000MHz 50ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 33.0000M-C0.pdf
Availability of MA-506 33.0000M-C0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA-506 33.0000M-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 33.0000M-C0
Internal Part NumberEIS-MA-506 33.0000M-C0
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency33MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating Mode3rd Overtone
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 33.0000M-C0
Related LinksMA-506 33, MA-506 33.0000M-C0 Datasheet, Epson Distributor
MA-506 33.0000M-C0 Details Description
Related parts for MA-506 33.0000M-C0
DIODE ZENER 160V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 26POS 5A datasheet.pdf
OPTICAL LINK MODULE REMOTE SLAVE datasheet.pdf
ANTENNA BLUE DIAMOND 2.4GHZ datasheet.pdf
SITE LICENSE TEMAC datasheet.pdf
RES 200 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf