Epson MA-506 9.2160M-C0: ROHS
MA-506 9.2160M-C0: ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 9.2160M-C0: ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 9.2160 MHZ 18.0PF SMD
Datasheet Download
MA-506 9.2160M-C0: ROHS.pdf
Availability of MA-506 9.2160M-C0: ROHS
QUANTITY
MA-506 9.2160M-C0: ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 9.2160M-C0: ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 9.2160M-C0: ROHS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency9.216MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, J-Lead
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 9.2160M-C0: ROHS
Related LinksMA-506 9.21, MA-506 9.2160M-C0: ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 9.2160M-C0: ROHS Details Description
Related parts for MA-506 9.2160M-C0: ROHS
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC REG 5V 1500MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.171" NYLON 16.26MM datasheet.pdf
Connector Socket 29 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 800MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf