Epson MA-506 9.8300M-C0:ROHS
MA-506 9.8300M-C0:ROHS picture photo
Mfg. Part Number
MA-506 9.8300M-C0:ROHS
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 9.8300MHz 50ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 2.60mm pitch
Datasheet Download
MA-506 9.8300M-C0:ROHS.pdf
Availability of MA-506 9.8300M-C0:ROHS
QUANTITY
MA-506 9.8300M-C0:ROHS Order Process
Ship out your order
Specifications of MA-506 9.8300M-C0:ROHS
Internal Part NumberEIS-MA-506 9.8300M-C0:ROHS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCrystals
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesMA-506
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency9.83MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SOJ, 2.60mm pitch
Size / Dimension0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)
Height0.181" (4.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA-506 9.8300M-C0:ROHS
Related LinksMA-506 9.83, MA-506 9.8300M-C0:ROHS Datasheet, Epson Distributor
MA-506 9.8300M-C0:ROHS Details Description
Related parts for MA-506 9.8300M-C0:ROHS
CONN HEADER .100 DUAL R/A 50POS datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER CAN 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 40V 6A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 800MA 373 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 6POS datasheet.pdf
MINIFIT HCS M TERM CRP datasheet.pdf
ISOLATED AMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf