Murata Electronics North America MA10101FAN
MA10101FAN picture photo
Mfg. Part Number
MA10101FAN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA10101FAN.pdf
Availability of MA10101FAN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA10101FAN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA10101FAN
Internal Part NumberEIS-MA10101FAN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA10101FAN today.
SeriesMA1010
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA10101FAN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA101, MA10101FAN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA10101FAN Details Description
Related parts for MA10101FAN
FLEX CABLE - AFF11A/AF11/AFF11A datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR 2.54MM 26POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 819V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG NATURAL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 610MA 520 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf