AVX Corporation MA101A750JAA
MA101A750JAA picture photo
Mfg. Part Number
MA101A750JAA
Brief Description
CAP CER 75PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
MA101A750JAA.pdf
Availability of MA101A750JAA
QUANTITY
MA101A750JAA Order Process
Ship out your order
Specifications of MA101A750JAA
Internal Part NumberEIS-MA101A750JAA
Standard Package5,000
SeriesCeralam® MA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA101A750JAA
Related LinksMA101A, MA101A750JAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
MA101A750JAA Details Description
Related parts for MA101A750JAA
IC CLK BUFFER 2:5 2GHZ 20SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
RF CABLE FLEX 086 SMA M/M 36" datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.05A 300 MOHM datasheet.pdf
RES 18M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DATAFLASH 64MBIT 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
DISPL 0.3" SGL DGT YLW-GRN CC datasheet.pdf