AVX Corporation MA101C331KAA-BULK
MA101C331KAA-BULK picture photo
Mfg. Part Number
MA101C331KAA-BULK
Brief Description
CAP CER 330PF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
MA101C331KAA-BULK.pdf
Availability of MA101C331KAA-BULK
QUANTITY
MA101C331KAA-BULK Order Process
Ship out your order
Specifications of MA101C331KAA-BULK
Internal Part NumberEIS-MA101C331KAA-BULK
Standard Package100
SeriesCeralam® MA
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA101C331KAA-BULK
Related LinksMA101C33, MA101C331KAA-BULK Datasheet, AVX Corporation Distributor
MA101C331KAA-BULK Details Description
Related parts for MA101C331KAA-BULK
TVS DIODE 11VWM 19.11VC SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT CONTACT 22-28AWG GOLD datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FAULT-PROT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
ANT YAGI VHF ECO 162-166.5MHZ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf