AVX Corporation MA101C472KAA-BULK
MA101C472KAA-BULK picture photo
Mfg. Part Number
MA101C472KAA-BULK
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL
Datasheet Download
MA101C472KAA-BULK.pdf
Availability of MA101C472KAA-BULK
QUANTITY
MA101C472KAA-BULK Order Process
Ship out your order
Specifications of MA101C472KAA-BULK
Internal Part NumberEIS-MA101C472KAA-BULK
Standard Package100
SeriesCeralam® MA
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA101C472KAA-BULK
Related LinksMA101C47, MA101C472KAA-BULK Datasheet, AVX Corporation Distributor
MA101C472KAA-BULK Details Description
Related parts for MA101C472KAA-BULK
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN PIVOT DUAL ENT 2PR HOT/GRND datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
0181 APPLIANCE INLET 15A 155C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
PRESS IN TOOL VERTICAL POWER 4PR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A TO220-3 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
SMD VARISTOR 10PF datasheet.pdf