AVX Corporation MA102A101JAA
MA102A101JAA picture photo
Mfg. Part Number
MA102A101JAA
Brief Description
CAP CER 100PF 200V NP0 AXIAL
Datasheet Download
MA102A101JAA.pdf
Availability of MA102A101JAA
QUANTITY
MA102A101JAA Order Process
Ship out your order
Specifications of MA102A101JAA
Internal Part NumberEIS-MA102A101JAA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA102A101JAA
Related LinksMA102A, MA102A101JAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
MA102A101JAA Details Description
Related parts for MA102A101JAA
CONN EDGECARD 88POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
A5IIE SMP DRV SNG PHS 100-115V datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf