AVX Corporation MA105A220JAA
MA105A220JAA picture photo
Mfg. Part Number
MA105A220JAA
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
MA105A220JAA.pdf
Availability of MA105A220JAA
QUANTITY
MA105A220JAA Order Process
Ship out your order
Specifications of MA105A220JAA
Internal Part NumberEIS-MA105A220JAA
Packaging-
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA105A220JAA
Related LinksMA105A, MA105A220JAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
MA105A220JAA Details Description
Related parts for MA105A220JAA
CONN DSUB 9POS PLUG CRIMP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A TSOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 4V X6S 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 8.5A 10.5 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
INSERT MALE 7POS CRIMP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN MOD JACK R/A 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf