Murata Electronics North America MA13101DBN
MA13101DBN picture photo
Mfg. Part Number
MA13101DBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA13101DBN.pdf
Availability of MA13101DBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA13101DBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA13101DBN
Internal Part NumberEIS-MA13101DBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA13101DBN today.
SeriesMA1310
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA13101DBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA131, MA13101DBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA13101DBN Details Description
Related parts for MA13101DBN
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 15W datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH REED OCC SPST DEUTSCH datasheet.pdf
CAP CER 39PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW DO35 datasheet.pdf
MOD IPM SGL 1200V 400A datasheet.pdf
FILTER PERFORM SNAP-IN INLET 1A datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf