Murata Electronics North America MA19101JAN
MA19101JAN picture photo
Mfg. Part Number
MA19101JAN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA19101JAN.pdf
Availability of MA19101JAN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA19101JAN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA19101JAN
Internal Part NumberEIS-MA19101JAN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA19101JAN today.
SeriesMA1910
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA19101JAN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA191, MA19101JAN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA19101JAN Details Description
Related parts for MA19101JAN
FIXED IND 5.6NH 760MA 83 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 71.5KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A TO220-5L datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TERMINAL BLK 11POS 5MM VERT GRN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV PHOTOVOLTAIC 4-SOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1.2F 20% 6.3V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 170MA 2.7 OHM TH datasheet.pdf
TM3156M016CCBA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf