Murata Electronics North America MA21101CAN
MA21101CAN picture photo
Mfg. Part Number
MA21101CAN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA21101CAN.pdf
Availability of MA21101CAN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA21101CAN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA21101CAN
Internal Part NumberEIS-MA21101CAN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA21101CAN today.
SeriesMA2110
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA21101CAN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA211, MA21101CAN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA21101CAN Details Description
Related parts for MA21101CAN
CBL RIBN 27COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
IC FPGA 129 I/O 160PQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
LED PNL MT 9MM 6V BLACK GREEN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
FUSE 6.25A 500V MIDG TLAG UL CSA datasheet.pdf
AM60094R131 SLITTER BLADE datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 2.0MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 16A LPT datasheet.pdf