Murata Electronics North America MA22101DBN
MA22101DBN picture photo
Mfg. Part Number
MA22101DBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA22101DBN.pdf
Availability of MA22101DBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA22101DBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA22101DBN
Internal Part NumberEIS-MA22101DBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA22101DBN today.
SeriesMA2210
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA22101DBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA221, MA22101DBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA22101DBN Details Description
Related parts for MA22101DBN
FUSE BRD MNT 15A 32VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 520MA 700 MOHM datasheet.pdf
BOARD EVALUATION KSZ8842-16MVL datasheet.pdf
CABLE ASSY MTRJ-DUP LC XG50 10M datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.23W AB 20TQFN datasheet.pdf
RELAY SSR 280VAC/5A 3-32VDC RN datasheet.pdf