Panasonic Electronic Components MA27P1100L
MA27P1100L picture photo
Mfg. Part Number
MA27P1100L
Manufacturer
Product Category
RF Diodes
Brief Description
DIODE PIN 60V 50MA SSSMINI-2P
Datasheet Download
MA27P1100L.pdf
Availability of MA27P1100L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA27P1100L Order Process
Ship out your order
Specifications of MA27P1100L
Internal Part NumberEIS-MA27P1100L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypePIN - Single
Voltage - Peak Reverse (Max)60V
Current - Max50mA
Capacitance @ Vr, F0.8pF @ 0V, 1MHz
Resistance @ If, F1.5 Ohm @ 10mA, 100MHz
Power Dissipation (Max)-
Package / Case2-SMD, Flat Lead
Supplier Device PackageSSSMini2-F2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA27P1100L
Related LinksMA27P, MA27P1100L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MA27P1100L Details Description
Related parts for MA27P1100L
MODULE GPS RECEIVER LOW POWER datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .3W STER 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG ISOLATED +/-6.5V DL 7SOP datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 200MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 1.25W DO213AB datasheet.pdf