Panasonic Electronic Components MA2S33100L
MA2S33100L picture photo
Mfg. Part Number
MA2S33100L
Manufacturer
Product Category
Variable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Brief Description
DIODE VARICAP 12V 20MA SS-MINI
Datasheet Download
MA2S33100L.pdf
Availability of MA2S33100L
QUANTITY
MA2S33100L Order Process
Ship out your order
Specifications of MA2S33100L
Internal Part NumberEIS-MA2S33100L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyVariable Capacitance Diodes (Varicaps, Varactors)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance @ Vr, F6.5pF @ 10V, 1MHz
Capacitance Ratio2.75
Capacitance Ratio ConditionC2/C10
Voltage - Peak Reverse (Max)12V
Diode TypeSingle
Q @ Vr, F-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-80
Supplier Device PackageSSMini2-F2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA2S33100L
Related LinksMA2S3, MA2S33100L Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
MA2S33100L Details Description
Related parts for MA2S33100L
CAP FILM 0.12UF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN HDR 16POS DUAL R/A TIN SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 182POS .050 SOLDER datasheet.pdf
PTC-FUSE SMD (1206) datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
IGBT 600V 31A 139W TO263-3 datasheet.pdf
RES 203K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf