AVX Corporation MA305A222JAA-BULK
MA305A222JAA-BULK picture photo
Mfg. Part Number
MA305A222JAA-BULK
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
MA305A222JAA-BULK.pdf
Availability of MA305A222JAA-BULK
QUANTITY
MA305A222JAA-BULK Order Process
Ship out your order
Specifications of MA305A222JAA-BULK
Internal Part NumberEIS-MA305A222JAA-BULK
Standard Package100
SeriesCeralam® MA
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.240" L (3.30mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MA305A222JAA-BULK
Related LinksMA305A22, MA305A222JAA-BULK Datasheet, AVX Corporation Distributor
MA305A222JAA-BULK Details Description
Related parts for MA305A222JAA-BULK
CONN MINIDIN RECPT UNSHIELD 4POS datasheet.pdf
CONN RECEPT R/A 50POS 4-40 SCSI datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 24POS STR datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 60A CHASSIS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 15A SCREW 125V datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 900MA 314 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf