Murata Electronics North America MA80101FBN
MA80101FBN picture photo
Mfg. Part Number
MA80101FBN
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
HIGH FREQUENCY CERAMIC CAPACITORS
Datasheet Download
MA80101FBN.pdf
Availability of MA80101FBN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MA80101FBN Order Process
Ship out your order
Specifications of MA80101FBN
Internal Part NumberEIS-MA80101FBN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship MA80101FBN today.
SeriesMA8010
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeORIGINAL
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-MA80101FBN
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksMA801, MA80101FBN Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
MA80101FBN Details Description
Related parts for MA80101FBN
LABEL LSR POLY WHT 1.25 X .38" datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM50H/MC50F/MDM50H datasheet.pdf
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V 20% BX 1825 datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.45A 125 MOHM datasheet.pdf