M/A-Com Technology Solutions MAGX-000035-01500P
MAGX-000035-01500P picture photo
Mfg. Part Number
MAGX-000035-01500P
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANSISTOR GAN 30-3500MHZ 15W
Datasheet Download
MAGX-000035-01500P.pdf
Availability of MAGX-000035-01500P
QUANTITY
MAGX-000035-01500P Order Process
Ship out your order
Specifications of MAGX-000035-01500P
Internal Part NumberEIS-MAGX-000035-01500P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Power GaN in Plastic Portfolio
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingBulk
Transistor TypeHEMT
Frequency3.5GHz
Gain14dB
Voltage - Test50V
Current Rating1mA
Noise Figure-
Current - Test35mA
Power - Output14W
Voltage - Rated65V
Package / Case14-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package14-DFN (3x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAGX-000035-01500P
Related LinksMAGX-0000, MAGX-000035-01500P Datasheet, M/A-Com Technology Solutions Distributor
MAGX-000035-01500P Details Description
Related parts for MAGX-000035-01500P
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC COMP SW FET DRVR 8-SOIC datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.72"L X 4.72"W datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
RES 162K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 25A 83W datasheet.pdf