M/A-Com Technology Solutions MAGX-000035-09000P
MAGX-000035-09000P picture photo
Mfg. Part Number
MAGX-000035-09000P
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANSISTOR 90W 14DFN DC-3.5G
Datasheet Download
MAGX-000035-09000P.pdf
Availability of MAGX-000035-09000P
QUANTITY
MAGX-000035-09000P Order Process
Ship out your order
Specifications of MAGX-000035-09000P
Internal Part NumberEIS-MAGX-000035-09000P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Power GaN in Plastic Portfolio
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingBulk
Transistor TypeHEMT
Frequency3.5GHz
Gain13dB
Voltage - Test50V
Current Rating6mA
Noise Figure-
Current - Test200mA
Power - Output14W
Voltage - Rated65V
Package / Case14-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package14-DFN (3x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAGX-000035-09000P
Related LinksMAGX-0000, MAGX-000035-09000P Datasheet, M/A-Com Technology Solutions Distributor
MAGX-000035-09000P Details Description
Related parts for MAGX-000035-09000P
IC OPAMP VFB 350MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS US8 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.68UF RADIAL datasheet.pdf