Vishay/BCcomponents MAL205019682E3
MAL205019682E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL205019682E3
Brief Description
6800UF 100V 40X100MM 85C 15000H
Datasheet Download
MAL205019682E3.pdf
Availability of MAL205019682E3
QUANTITY
MAL205019682E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL205019682E3
Internal Part NumberEIS-MAL205019682E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL205019682E3
Related LinksMAL2050, MAL205019682E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL205019682E3 Details Description
Related parts for MAL205019682E3
CONN TERM BLOCK FEED THRU 6MM datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100KOHM 10% AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf