Vishay/BCcomponents MAL205358101E3
MAL205358101E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL205358101E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
100UF 385V 25X40MM 85C 12000H
Datasheet Download
MAL205358101E3.pdf
Availability of MAL205358101E3
QUANTITY
MAL205358101E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL205358101E3
Internal Part NumberEIS-MAL205358101E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL205358101E3
Related LinksMAL2053, MAL205358101E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL205358101E3 Details Description
Related parts for MAL205358101E3
VARISTOR 354V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC WATCH CIRCUIT 10HVSON datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 0.11 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
EJECTOR 2MM HEADER CAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ML PWR CONTACT 20A COMBO D SUB datasheet.pdf
LED XLAMP XP-E AMBER datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.67A 100 MOHM datasheet.pdf