Vishay/BCcomponents MAL209624152E3
MAL209624152E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL209624152E3
Brief Description
1500UF 420V 40X100MM 85C 5000H
Datasheet Download
MAL209624152E3.pdf
Availability of MAL209624152E3
QUANTITY
MAL209624152E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL209624152E3
Internal Part NumberEIS-MAL209624152E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL209624152E3
Related LinksMAL2096, MAL209624152E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL209624152E3 Details Description
Related parts for MAL209624152E3
RES 330 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 800V 30A PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TOOL 15 ROW 9 COLUMN BACKPLANE datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 100QFP datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.003UF RADIAL datasheet.pdf