Vishay/BCcomponents MAL210236103E3
MAL210236103E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL210236103E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
10000UF 400V 76X220MM 85C 10000H
Datasheet Download
MAL210236103E3.pdf
Availability of MAL210236103E3
QUANTITY
MAL210236103E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL210236103E3
Internal Part NumberEIS-MAL210236103E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package18
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL210236103E3
Related LinksMAL2102, MAL210236103E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL210236103E3 Details Description
Related parts for MAL210236103E3
RES 0.5 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
MECHANICAL LUG ALUM DUAL BARREL datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 36.25"L X 30.25"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
CBL 18POS 0.5MM JMPR TYPE D 1' datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf