Vishay/BCcomponents MAL210266332E3
MAL210266332E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL210266332E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
3300UF 400V 76X105MM 85C 10000H
Datasheet Download
MAL210266332E3.pdf
Availability of MAL210266332E3
QUANTITY
MAL210266332E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL210266332E3
Internal Part NumberEIS-MAL210266332E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL210266332E3
Related LinksMAL2102, MAL210266332E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL210266332E3 Details Description
Related parts for MAL210266332E3
RES 1.54M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf