Vishay/BCcomponents MAL210659222E3
MAL210659222E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL210659222E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
2200UF 100V 35X80MM 85C 20000H
Datasheet Download
MAL210659222E3.pdf
Availability of MAL210659222E3
QUANTITY
MAL210659222E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL210659222E3
Internal Part NumberEIS-MAL210659222E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL210659222E3
Related LinksMAL2106, MAL210659222E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL210659222E3 Details Description
Related parts for MAL210659222E3
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 285MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 64 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN SC DUPLEX F TYPE 2MM datasheet.pdf
FIXED IND 51NH 830MA 230 MOHM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 1.1NH 320MA 200 MOHM datasheet.pdf