Vishay/BCcomponents MAL211826471E3
MAL211826471E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL211826471E3
Brief Description
470UF 25V 10X30MM 125C 8000H
Datasheet Download
MAL211826471E3.pdf
Availability of MAL211826471E3
QUANTITY
MAL211826471E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL211826471E3
Internal Part NumberEIS-MAL211826471E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationRemoval of SHVC Substances 17/Nov 2015
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL211826471E3
Related LinksMAL2118, MAL211826471E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL211826471E3 Details Description
Related parts for MAL211826471E3
TERMINAL BLOCK 5MM 7POS PCB datasheet.pdf
SLIT HARNESS WRAP NYLON 30M datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC HI-SIDE SW CNTRLR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MODEM CDMA US BUNDLE RS-232 datasheet.pdf
POT 250 OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP POLY 390UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf