Vishay/BCcomponents MAL211828101E3
MAL211828101E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL211828101E3
Brief Description
100UF 63V 10X30MM 125C 8000H
Datasheet Download
MAL211828101E3.pdf
Availability of MAL211828101E3
QUANTITY
MAL211828101E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL211828101E3
Internal Part NumberEIS-MAL211828101E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationRemoval of SHVC Substances 17/Nov 2015
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL211828101E3
Related LinksMAL2118, MAL211828101E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL211828101E3 Details Description
Related parts for MAL211828101E3
DIODE ZENER 16.9V 1W PMDS datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO MIDSIZE 8' GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
GDT 2000V 20% 2KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 10W DO213AA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC MCU 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 2C UNSHLD 600V datasheet.pdf