Vishay/BCcomponents MAL211829151E3
MAL211829151E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL211829151E3
Brief Description
150UF 100V 15X30MM 125C 8000H
Datasheet Download
MAL211829151E3.pdf
Availability of MAL211829151E3
QUANTITY
MAL211829151E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL211829151E3
Internal Part NumberEIS-MAL211829151E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationRemoval of SHVC Substances 17/Nov 2015
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL211829151E3
Related LinksMAL2118, MAL211829151E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL211829151E3 Details Description
Related parts for MAL211829151E3
BUMPER SQU 0.812"L X 0.812"W GRY datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 64EASYBGA datasheet.pdf
CABLE/MF - TEN NINE CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3% SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 400MA 383 MOHM datasheet.pdf
CABLE ASSY 5POS FEMALE 2M datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN datasheet.pdf