Vishay/BCcomponents MAL211845472E3
MAL211845472E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL211845472E3
Brief Description
4700UF 16V 18X38MM 125C 8000H
Datasheet Download
MAL211845472E3.pdf
Availability of MAL211845472E3
QUANTITY
MAL211845472E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL211845472E3
Internal Part NumberEIS-MAL211845472E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationRemoval of SHVC Substances 17/Nov 2015
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL211845472E3
Related LinksMAL2118, MAL211845472E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL211845472E3 Details Description
Related parts for MAL211845472E3
IC OPAMP GP 500KHZ 8CDIP datasheet.pdf
LABEL S LAM DM TED WHT .75X.25" datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP MICA 62PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 39.2 OHM 1% 20W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
KPSE08F18-32SW datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf