Vishay/BCcomponents MAL211846332E3
MAL211846332E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL211846332E3
Brief Description
3300UF 25V 18X38MM 125C 8000H
Datasheet Download
MAL211846332E3.pdf
Availability of MAL211846332E3
QUANTITY
MAL211846332E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL211846332E3
Internal Part NumberEIS-MAL211846332E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL211846332E3
Related LinksMAL2118, MAL211846332E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL211846332E3 Details Description
Related parts for MAL211846332E3
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 75MA TO92-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 619 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIM KIT 48" X 72" UMMAT AL datasheet.pdf