Vishay/BCcomponents MAL211949101E3
MAL211949101E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL211949101E3
Brief Description
100UF 100V 15X30MM 125C 8000H
Datasheet Download
MAL211949101E3.pdf
Availability of MAL211949101E3
QUANTITY
MAL211949101E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL211949101E3
Internal Part NumberEIS-MAL211949101E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationRemoval of SHVC Substances 17/Nov 2015
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL211949101E3
Related LinksMAL2119, MAL211949101E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL211949101E3 Details Description
Related parts for MAL211949101E3
TVS DIODE 171VWM 274VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SURGE SUPP TBU 50MA 500VIMP SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf