Vishay/BCcomponents MAL212320151E3
MAL212320151E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL212320151E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
150UF 35V 12,9X32,0MM 125C 20000
Datasheet Download
MAL212320151E3.pdf
Availability of MAL212320151E3
QUANTITY
MAL212320151E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL212320151E3
Internal Part NumberEIS-MAL212320151E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL212320151E3
Related LinksMAL2123, MAL212320151E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL212320151E3 Details Description
Related parts for MAL212320151E3
IC MICRO MANAGER 5% 16-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 38POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SW ROTARY SP-4 POS NONSHORT 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T412 datasheet.pdf
FUSE AUTO 35A 32VDC BLADE datasheet.pdf