Vishay/BCcomponents MAL213651121E3
MAL213651121E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL213651121E3
Brief Description
120UF 50V 10X16MM 105C 6000H
Datasheet Download
MAL213651121E3.pdf
Availability of MAL213651121E3
QUANTITY
MAL213651121E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL213651121E3
Internal Part NumberEIS-MAL213651121E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL213651121E3
Related LinksMAL2136, MAL213651121E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL213651121E3 Details Description
Related parts for MAL213651121E3
CAP POLYMER 120UF 20% 2V SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 2.8A 33 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf