Vishay/BCcomponents MAL213666272E3
MAL213666272E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL213666272E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
2700UF 25V 16X31MM 105C 10000H
Datasheet Download
MAL213666272E3.pdf
Availability of MAL213666272E3
QUANTITY
MAL213666272E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL213666272E3
Internal Part NumberEIS-MAL213666272E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL213666272E3
Related LinksMAL2136, MAL213666272E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL213666272E3 Details Description
Related parts for MAL213666272E3
CONN HEADER RT/A 8POS .100 30AU datasheet.pdf
CONN FIBER ST PLUG SMPLX 1000UM datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 250VDC AXIAL datasheet.pdf
IGBT 600V 75A 300W PLUS247 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25-J SLVR datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 50V 20% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V THRU HOLE datasheet.pdf