Vishay/BCcomponents MAL214630681E3
MAL214630681E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL214630681E3
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Datasheet Download
MAL214630681E3.pdf
Availability of MAL214630681E3
QUANTITY
MAL214630681E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL214630681E3
Internal Part NumberEIS-MAL214630681E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification146 RTI Series Color Change 22/sept/2015
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series146 RTI
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current1.6A
Impedance43 mOhm
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL214630681E3
Related LinksMAL2146, MAL214630681E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL214630681E3 Details Description
Related parts for MAL214630681E3
RES SMD 19.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
IC POWER SWITCH HI SIDE SC70-6 datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB6 M20 datasheet.pdf
IC FRACTIONAL NPLL 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
GDT 300V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
IC AMP MMIC RF QUAD UMTS datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-VSOF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RJ45 CAT5 8P MA GN CABLE 1M datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf