Vishay/BCcomponents MAL214650471E3
MAL214650471E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL214650471E3
Brief Description
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
Datasheet Download
MAL214650471E3.pdf
Availability of MAL214650471E3
QUANTITY
MAL214650471E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL214650471E3
Internal Part NumberEIS-MAL214650471E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/Specification146 RTI Series Color Change 22/sept/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Series146 RTI
PackagingBulk
Capacitance470µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Type-
ApplicationsAutomotive
Ripple Current1.25A
Impedance60 mOhm
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL214650471E3
Related LinksMAL2146, MAL214650471E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL214650471E3 Details Description
Related parts for MAL214650471E3
SENSOR 500PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CHOKE POWER LINE 1.2MH 1.6A datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
C/A MT-RJ/MT-RJ SM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A 10SON datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 4.2NS 100BGA datasheet.pdf
RES 21K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE SMC datasheet.pdf
FLYWHEEL BEARING RETAINER datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 5POS datasheet.pdf