Vishay/BCcomponents MAL214830471E3
MAL214830471E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL214830471E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
470UF 35V 10X16MM 105C 2000H
Datasheet Download
MAL214830471E3.pdf
Availability of MAL214830471E3
QUANTITY
MAL214830471E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL214830471E3
Internal Part NumberEIS-MAL214830471E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL214830471E3
Related LinksMAL2148, MAL214830471E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL214830471E3 Details Description
Related parts for MAL214830471E3
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 24VDC 0603 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 19POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE TIES 160/4.5 BLACK datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 1.5V 70A 105W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 55W datasheet.pdf