Vishay/BCcomponents MAL215085331E3
MAL215085331E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215085331E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
330UF 16V 8X12MM 105C 4000H
Datasheet Download
MAL215085331E3.pdf
Availability of MAL215085331E3
QUANTITY
MAL215085331E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215085331E3
Internal Part NumberEIS-MAL215085331E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215085331E3
Related LinksMAL2150, MAL215085331E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215085331E3 Details Description
Related parts for MAL215085331E3
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CABLE 2COND 10AWG BLACK 250' datasheet.pdf
8-PUSHBUTTON PENDANT (30MM) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
SGE1510-3-2500L-900MQD-850FQD datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
IC MCU 576KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Precision 5V micropower voltage reference IC datasheet.pdf