Vishay/BCcomponents MAL215746561E3
MAL215746561E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215746561E3
Brief Description
560UF 400V 35X45MM 85C 5000H
Datasheet Download
MAL215746561E3.pdf
Availability of MAL215746561E3
QUANTITY
MAL215746561E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215746561E3
Internal Part NumberEIS-MAL215746561E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215746561E3
Related LinksMAL2157, MAL215746561E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215746561E3 Details Description
Related parts for MAL215746561E3
RES 0.1 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 50POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.205 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.5% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 43 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5425K 4SMD datasheet.pdf
IC SWITCH USB HI SIDE 1CH 8TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf