Vishay/BCcomponents MAL215762122E3
MAL215762122E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215762122E3
Brief Description
1200UF 200V 35X35MM 85C 5000H
Datasheet Download
MAL215762122E3.pdf
Availability of MAL215762122E3
QUANTITY
MAL215762122E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215762122E3
Internal Part NumberEIS-MAL215762122E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215762122E3
Related LinksMAL2157, MAL215762122E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215762122E3 Details Description
Related parts for MAL215762122E3
CONN HEADER .100 SINGL STR 9POS datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
TERM RING TONGUE #6 STUD UNINSUL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN N PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
ANT 2.4GHZ 1/4WAVE U.FL FEMALE datasheet.pdf