Vishay/BCcomponents MAL215766221E3
MAL215766221E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215766221E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
220UF 400V 35X25MM 85C 5000H
Datasheet Download
MAL215766221E3.pdf
Availability of MAL215766221E3
QUANTITY
MAL215766221E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215766221E3
Internal Part NumberEIS-MAL215766221E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215766221E3
Related LinksMAL2157, MAL215766221E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215766221E3 Details Description
Related parts for MAL215766221E3
TERM BLOCK PLUG 9POS 7.5MM datasheet.pdf
IC RELAY PHOTOVO 100V 375MA 8DIP datasheet.pdf
IC TXRX RS232 INTELLIGENT 32QFN datasheet.pdf
FUSE CLASS J F/A 50A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 320 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf