Vishay/BCcomponents MAL215776471E3
MAL215776471E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215776471E3
Brief Description
470UF 400V 35X40MM 85C 5000H
Datasheet Download
MAL215776471E3.pdf
Availability of MAL215776471E3
QUANTITY
MAL215776471E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215776471E3
Internal Part NumberEIS-MAL215776471E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215776471E3
Related LinksMAL2157, MAL215776471E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215776471E3 Details Description
Related parts for MAL215776471E3
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 5A AC datasheet.pdf
PC612 MESSERLE datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 360MA 740 MOHM datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A SOT23-3 datasheet.pdf
AC FILTER T/H COMMON MODE SU 9V datasheet.pdf
RES SMD 1.35K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf