Vishay/BCcomponents MAL215815123E3
MAL215815123E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL215815123E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
12000UF 16V 22X40MM 105C 5000H
Datasheet Download
MAL215815123E3.pdf
Availability of MAL215815123E3
QUANTITY
MAL215815123E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL215815123E3
Internal Part NumberEIS-MAL215815123E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL215815123E3
Related LinksMAL2158, MAL215815123E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL215815123E3 Details Description
Related parts for MAL215815123E3
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MQS RETAINER HSG FOR 40P datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 3.5MM 4POS PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 5.1NS 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf