Vishay/BCcomponents MAL216255103E3
MAL216255103E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL216255103E3
Brief Description
10000UF 16V 25X40MM 105C 5000H
Datasheet Download
MAL216255103E3.pdf
Availability of MAL216255103E3
QUANTITY
MAL216255103E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL216255103E3
Internal Part NumberEIS-MAL216255103E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL216255103E3
Related LinksMAL2162, MAL216255103E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL216255103E3 Details Description
Related parts for MAL216255103E3
FUSE PTC 0.20A 30V RESET SMD T/R datasheet.pdf
FUSE GLASS 100MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
PROBE K-TYPE SPRING SENS 8" STEM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.4W STER 8TDFN datasheet.pdf
IC SRAM 72KBIT 6NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf