Vishay/BCcomponents MAL250016392E3
MAL250016392E3 picture photo
Mfg. Part Number
MAL250016392E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
3900UF 400V 65X105MM 85C 2000H
Datasheet Download
MAL250016392E3.pdf
Availability of MAL250016392E3
QUANTITY
MAL250016392E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MAL250016392E3
Internal Part NumberEIS-MAL250016392E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAL250016392E3
Related LinksMAL2500, MAL250016392E3 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MAL250016392E3 Details Description
Related parts for MAL250016392E3
DIODE ZENER 75V 5W AXIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 835 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 5SKT SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf