M/A-Com Technology Solutions MASW-005100-11940W
MASW-005100-11940W picture photo
Mfg. Part Number
MASW-005100-11940W
Manufacturer
Product Category
RF Switches
Brief Description
DIODE CHIP HMIC SP5T
Datasheet Download
MASW-005100-11940W.pdf
Availability of MASW-005100-11940W
QUANTITY
MASW-005100-11940W Order Process
Ship out your order
Specifications of MASW-005100-11940W
Internal Part NumberEIS-MASW-005100-11940W
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHeterolithic Microwave Integrated Circuit Products
Standard Package50
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Switches
SeriesHMIC™
PackagingTray - Waffle
Frequency - Lower50MHz
Frequency - Upper26GHz
Isolation @ Frequency38dB @ 20GHz (typ)
Insertion Loss @ Frequency0.9dB @ 20GHz
IIP3*
Topology*
CircuitSP5T
P1dB*
Features*
Impedance*
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Voltage - Supply*
RF TypeGeneral Purpose
Package / Case-
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MASW-005100-11940W
Related LinksMASW-0051, MASW-005100-11940W Datasheet, M/A-Com Technology Solutions Distributor
MASW-005100-11940W Details Description
Related parts for MASW-005100-11940W
IC COUNTER BINARY 4BIT 14-DIP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 16-QFN-EP (3x3) datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A TIN SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 0804 datasheet.pdf