M/A-Com Technology Solutions MASWSS0169TR-3000
MASWSS0169TR-3000 picture photo
Mfg. Part Number
MASWSS0169TR-3000
Manufacturer
Product Category
RF Switches
Brief Description
SWITCH GAAS 3GHZ SW-439LF
Datasheet Download
MASWSS0169TR-3000.pdf
Availability of MASWSS0169TR-3000
QUANTITY
MASWSS0169TR-3000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MASWSS0169TR-3000
Internal Part NumberEIS-MASWSS0169TR-3000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Switches
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency - LowerDC
Frequency - Upper3GHz
Isolation @ Frequency33dB @ 3GHz (typ)
Insertion Loss @ Frequency0.8dB @ 3GHz
IIP3-
TopologyReflective
CircuitSPDT
P1dB28dBm
Features-
Impedance50 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage - Supply-
RF TypeCellular
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MASWSS0169TR-3000
Related LinksMASWSS01, MASWSS0169TR-3000 Datasheet, M/A-Com Technology Solutions Distributor
MASWSS0169TR-3000 Details Description
Related parts for MASWSS0169TR-3000
CONN HEADER 14POS 1.25MM SMD TIN datasheet.pdf
WIRE SADDLE LOCK ARROW FR 1.38" datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
SWITCH SPDT 1A 30VDC C-ROL PLNGR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 614MA 550 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf