Maxim Integrated MAX1005CEE+T
MAX1005CEE+T picture photo
Mfg. Part Number
MAX1005CEE+T
Manufacturer
Product Category
RF Misc ICs and Modules
Brief Description
IC UNDERSAMPLER IF 16-QSOP
Datasheet Download
MAX1005CEE+T.pdf
Availability of MAX1005CEE+T
QUANTITY
MAX1005CEE+T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX1005CEE+T
Internal Part NumberEIS-MAX1005CEE+T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Misc ICs and Modules
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionIF Undersampler
Frequency-
RF TypePCS, PHS, WLL
Secondary AttributesParallel Logic Interface
Package / Case16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-QSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX1005CEE+T
Related LinksMAX100, MAX1005CEE+T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX1005CEE+T Details Description
Related parts for MAX1005CEE+T
CONN HEADR BRKWAY .100 37POS STR datasheet.pdf
IC AMP AUDIO MONO AB MIC SOT23-8 datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SC-88A datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 7.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 340MA 800 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 1-1/2" 3S FIN datasheet.pdf
LED XTE 462.5NM ROY BL 575MW SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf